Z pewnością nawet niskokaloryczne słodycze nie są wartościową częścią diety i wszyscy mamy tego świadomość. No chyba, że ktoś z Was jeszcze wierzy w przekonanie, że cukier krzepi – w takim razie mamy jeszcze sporo do zrobienia ;)).
Jedzenie słodyczy nie powinno być powodem do wyrzutów sumienia, a wkomponowanie ich w jadłospis może być elementem odżywczej, pełnowartościowej diety. Dla zdrowia, samopoczucia i sylwetki liczy się całokształt odżywiania, a nie wyrwane z kontekstu, pojedyncze elementy diety. Dlatego daleko nam do zero-jedynkowego podejścia w stylu wyzwania 30 dni bez słodyczy/cukru.
Słodycze były, są i będą – lepiej, jeśli my nauczymy się jeść je w sensowniejszy sposób.
Jedną ze strategii poprawiających relacje ze słodyczami jest kupowanie małych opakowań. Niewielka porcja to niezbyt dużo kilokalorii, więc nie zrujnuje to Twojej diety/deficytu nawet jeśli się odchudzasz. A istnieje spora szansa, że ochota na ulubioną słodycz zostanie zaspokojona, dlatego warto spóbować! Mini batoniki można znaleźć w większości marketów,sprawdź nasze propozycje z Lidla i Biedronki. Mała słodycz, a cieszy!
Wiemy, że wiele z Was lubi jeść słodycze i nie chce z nich rezygnować, dlatego przygotowałyśmy dla Was poradnik jak jeść je lepiej! Jest on dołączany do pakietu z nowymi wiosenno-letnimi dietami. Z pewnością wskazówki od Moniki mogą Wam pomóc w poprawie relacji ze słodyczami, a letnie deserowe przepisy od Ani zachwycą Wasze kubki smakowe! Dzięki poradnikowi nauczycie się jak robić rabarbaranki, mus czekoladowy z tofu, czy tofurnik cytrynowy z malinową żelką! Czyż nie brzmi pysznie ?:).
Na koniec mamy pytanie – korzystacie z mini opakowań słodyczy? Macie swoje ulubione? Dajcie koniecznie znać w komentarzu, które niskokaloryczne batony są Waszymi faworytami:)
PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń hormonalnych u kobiet, które może współwystępować z insulinoopornością, problemami z płodnością, trądzikiem czy trudnościami z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Wpływ diety na przebieg PCOS…
W dzisiejszych czasach cukier stał się jednym z największych wrogów naszej diety. W mediach społecznościowych czy w rozmowach ze znajomymi często słyszymy: cukier uzależnia jak kokaina, cukier zabija. Wytykamy go…
“Nie stresuj się tak” – ale by było pięknie, jakby ten tekst kiedykolwiek zadziałał na kogoś, kto jest w swoim szczytowym momencie stresu. Proces odzyskiwania wewnętrznej równowagi jest bardzo złożony…
Zaburzenia z napadami objadania się (BED) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które charakteryzuje się utratą kontroli nad jedzeniem i towarzyszącym temu poczuciem winy. Choć sporadyczne przejedzenie zdarza się…