Daty ważności – czy wiesz czym się różnią termin „najlepiej spożyć przed” od „należy spożyć do”? Ponad 60% Polaków nie rozróżnia tych pojęć, a ich znajomość pomaga oszczędzać pieniądze i czas, dlatego dzisiaj rozwiążemy tę zagadkę :).
Gdzie występuje?
Gdzie występuje?
Zwracanie uwagi na różnice między tymi pojęciami zmniejszy ryzyko wylądowania w koszu produktów „po terminie”, gdzie zmianie uległa jedynie ich jakość (w przypadku daty minimalnej trwałości). Obejrzyj je dokładnie, powąchaj i na koniec oceń czy są jeszcze dobre do spożycia. Oczywiście im mniej w koszu, tym więcej w portfelu! A skoro już mowa o oszczędzaniu podczas zakupów, może zainteresuje Cię wpis, w którym radzimy jak buszować po półkach sklepowych, aby było to jak najbardziej ekonomicze (zwłaszcza jeżeli chcesz jeść bardziej wege).
Przydatne tipy:
Przeczytaj również: Jak rozsądnie zaplanować zakupy spożywcze?
Podsumowując wszystkie informacje:
NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED | NALEŻY SPOŻYĆ DO |
Przy prawidłowym przechowywaniu produkt często może być bezpiecznie spożywany po upływie terminu ważności. | Spożycie po terminie może zagrażać zdrowiu. Jesz na własne ryzyko. |
To jak jest u Was? Wiedzieliście o tej różnicy? 🙂 A jeśli nie, to mamy nadzieję, że ten wpis rozjaśnił Wam trochę jak czytać daty ważności umieszczone na produktach :).
PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń hormonalnych u kobiet, które może współwystępować z insulinoopornością, problemami z płodnością, trądzikiem czy trudnościami z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Wpływ diety na przebieg PCOS…
W dzisiejszych czasach cukier stał się jednym z największych wrogów naszej diety. W mediach społecznościowych czy w rozmowach ze znajomymi często słyszymy: cukier uzależnia jak kokaina, cukier zabija. Wytykamy go…
“Nie stresuj się tak” – ale by było pięknie, jakby ten tekst kiedykolwiek zadziałał na kogoś, kto jest w swoim szczytowym momencie stresu. Proces odzyskiwania wewnętrznej równowagi jest bardzo złożony…
Zaburzenia z napadami objadania się (BED) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które charakteryzuje się utratą kontroli nad jedzeniem i towarzyszącym temu poczuciem winy. Choć sporadyczne przejedzenie zdarza się…