Zupy krem to rewelacyjny sposób na włączenie większej ilości warzyw do posiłków. Prosty patent na mnóstwo wartości odżywczych przy małej ilości kilokalorii. Zaletą zup krem jest możliwość zmiksowania porządnej porcji warzyw, ale minus stanowi płynna lub półpłynna forma, która będzie mniej korzystna w odczuwaniu sytości.
Ale! Posiłek z zupą krem nie musi być zblendowanym bulionem z warzywami. Sprawdź co do niego dodać, aby zupa stała się bardziej odżywcza. Dzięki tym dodatkom, zapewniającym źródło białka, tłuszczu i węglowodanów złożonych, również sytość po posiłku będzie dłuższa, co może przełożyć się na kontrolę spożywanych kilokalorii w ciągu dnia.
Dodatek białka i tłuszczu do zupy, a także pojawienie się aspektu gryzienia i przeżuwania jest bardzo wskazany. Pomoże to złagodzić odpowiedź glikemiczną i będzie korzystne w kontroli gospodarki węglowodanowej. A jeśli chcesz wiedzieć więcej jak jeść mając IO, bez zbędnych restrykcji i wyrzeczeń, to koniecznie zajrzyj do nowego poradnika DrLifestyle – „Niezbędnik Insulinoopornej„.
Dzięki tym dodatkom zupa krem nasyci Cię na dłużej!
A Ty co wybierasz jako dodatek do zupy krem? 🙂
PS. A jeśli lubisz takie posiłki, to koniecznie wypróbuj mój przepis na sycącą zupę krem z pomidorów i soczewicą. Oraz pyszny krem z marchewki z z mlekiem kokosowym, czosnkiem i imbirem :).
PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń hormonalnych u kobiet, które może współwystępować z insulinoopornością, problemami z płodnością, trądzikiem czy trudnościami z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Wpływ diety na przebieg PCOS…
W dzisiejszych czasach cukier stał się jednym z największych wrogów naszej diety. W mediach społecznościowych czy w rozmowach ze znajomymi często słyszymy: cukier uzależnia jak kokaina, cukier zabija. Wytykamy go…
“Nie stresuj się tak” – ale by było pięknie, jakby ten tekst kiedykolwiek zadziałał na kogoś, kto jest w swoim szczytowym momencie stresu. Proces odzyskiwania wewnętrznej równowagi jest bardzo złożony…
Zaburzenia z napadami objadania się (BED) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które charakteryzuje się utratą kontroli nad jedzeniem i towarzyszącym temu poczuciem winy. Choć sporadyczne przejedzenie zdarza się…