Zakupy spożywcze – jak je zaplanować, aby było taniej? To pytanie zadaje sobie niemal każdy konsument. Niestety, żarty się skończyły…
Wszyscy doświadczamy inflacji i widzimy jak ceny rosną z dnia dzień. Zwyczajna wyprawa do spożywczego kończy się niestety bólem głowy i portfela. Sytuacja zmusza nas do większego zwracania uwagi na to, gdzie lądują nasze pieniądze.
Uwaga, to będzie banał.
Uwaga 2: ale działa.
LISTA ZAKUPÓW!
Brak listy zakupów może skończyć się wieloma nieplanowanymi produktami albo czwartym opakowaniem ryżu w szafce “bo przecież myślałaś, że już nie ma”. Odpowiednie zaplanowanie zakupów ma swoje zalety. Sprawdź jak to zrobić i na co zwrócić uwagę przed wyjściem do sklepu.
Otwarte produkty lub z kończącą się datą przydatności wypisz na kartce i pomyśl co do nich dokupić, aby stworzyć pełnowartościowe posiłki.
Sezonowe produkty często są tańsze – poszukaj przepisów z ich użyciem. Możesz też wykupić jedną z naszych diet z marketów na wiosnę-lato (lub poprzednią edycję, która aktualnie jest w outlecie) . Na okres jesienno-zimowy polecają się też diety całoroczne!
Czyli pamiętaj o źródłach białka, tłuszczu i węglowodanów złożonych oraz o bazie posiłków – warzywach i owocach.
Przeczytaj także: Roślinne źródła białka w zdrowej diecie
Jak to wygląda u Ciebie? Zakupy z listą czy bez?
PS. W dietach z marketów listy zakupów dostępne są w dwóch opcjach: w ujęciu tygodniowym, ale też w appce listonic w formie edytowalnej – żeby łatwiej było dostosować zakupy do diety do tego, co już macie w szafkach.
PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń hormonalnych u kobiet, które może współwystępować z insulinoopornością, problemami z płodnością, trądzikiem czy trudnościami z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Wpływ diety na przebieg PCOS…
W dzisiejszych czasach cukier stał się jednym z największych wrogów naszej diety. W mediach społecznościowych czy w rozmowach ze znajomymi często słyszymy: cukier uzależnia jak kokaina, cukier zabija. Wytykamy go…
“Nie stresuj się tak” – ale by było pięknie, jakby ten tekst kiedykolwiek zadziałał na kogoś, kto jest w swoim szczytowym momencie stresu. Proces odzyskiwania wewnętrznej równowagi jest bardzo złożony…
Zaburzenia z napadami objadania się (BED) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które charakteryzuje się utratą kontroli nad jedzeniem i towarzyszącym temu poczuciem winy. Choć sporadyczne przejedzenie zdarza się…